logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > celoživotní učení > Exekuce vás může postihnout, i když nic nedlužíte
Získej bonus s novým účtem

Exekuce vás může postihnout, i když nic nedlužíte

- 08. 06. 2008
Nebezpečí lze včas odhalit, jen pokud víte, že hrozba existuje. Spletitou síť zákonů pomáhají rozmotat kurzy právního minima. Právníci studují mnoho let, aby pronikli do tajů českého právního systému. Základy se ale dají osvojit mnohem dříve. Otevřené kurzy jsou přístupné široké veřejnosti a za dva až čtyři přednášecí bloky účastníky se seznámí s právnickou problematikou ve vybrané oblasti.
Veřejnosti přístupná školení se dělí podle specializace zaměstnanců (právní minimum pro pracovníky bankovního sektoru) nebo zájmu soukromé osoby (například společné jmění manželů nebo exekuce). Na takové kurzy se lze v Praze zapsat.

Kurzy pro bankovní pracovníky:

„Cílem tohoto kurzu je poskytnout základní informace o právním ukotvení bankovního prostředí, základních bankovních produktů a funkcí (provádění platebního styku, poskytování úvěrů a přijímání vkladů od veřejnosti). Věnuje se i právnímu postavení klientů banky, fyzickým a právnickým osobám a možnostem právního řešení úvěrové delikvence,” popisuje Hana Šuntychová z Bankovní akademie v Praze.
Kurz je koncipován tak, aby se v podávaných informacích orientoval i neprávník. Je vhodný pro střední a nižší management, pro pracovníky na seniorských pozicích a přínosem může být i pro nově nastupující zaměstnance finančních institucí.

Právní minimum pro úvěrové pracovníky:

Kurz zaměřený na tuto oblast proškolí zejména v otázkách obecného vymezení právní povahy úvěrových vztahů. Jaké základní náležitosti mají mít úvěrové smlouvy a například i jak postupovat při vymáhání pohledávek.

Společné jmění manželů:

Kurz poradí, jak postupovat, pokud jeden z manželů začne podnikat, vysvětlí právo na vypořádací podíl, jednatelské oprávnění manželů, exekuce ve společném jmění a další praktické záležitosti týkající se společného soužití.

Exekuce:

„Cílem tohoto kurzu je seznámit jeho účastníky s novelizovaným exekučním řádem, jehož účinnost je od 1. 1. 2008, průběhem a dopady exekuce. Poznatky z tohoto kurzu využijí v praxi nejen zaměstnanci bank a finančních institucí, ale je vhodný i pro širokou veřejnost,“ popisuje strukturu kurzu Šuntychová.

Článek vznikl v rámci projektu FUTURA, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a hlavním městem Praha. Projekt realizuje Respekt Institut,o.p.s.
listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují