logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > EU fondy > Boj o miliardy na vědu vrcholí. MŠMT již zná finalisty
Získej bonus s novým účtem

Boj o miliardy na vědu vrcholí. MŠMT již zná finalisty

redakce - 14. 04. 2010
MŠMT má za sebou další fázi hodnotícího procesu projektových žádostí podaných do Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Žadatelé jsou o krok blíže dotacím o celkové výši 28 mld. korun.
V březnu hostilo Ministerstvo školství 77 předních vědců ze 16 zemí v rámci mezinárodního hodnocení projektových žádostí. Jejich práce byla zakončena Mezinárodním panelem, který se uskutečnil 20. března 2010, a který poslal do poslední fáze hodnocení projekty v oblastech podpory Center excelence a Regionálních vědecko-výzkumných center.

„Celý proces hodnocení byl logisticky velmi náročný. Bylo třeba včas zajistit všechnu potřebnou dokumentaci a zajistit, že vše bude naprosto transparentní a nestranné. Reakce zahraničních vědců byly velmi pozitivní. Řada z nich se shodla na tom, že způsob a průběh hodnocení byly opravdu na světové úrovni," uvedla ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová.

Další krok v procesu hodnocení představuje Výběrová komise na úrovni Řídicího orgánu (tedy MŠMT), která na základě výsledků mezinárodní fáze doporučila postup 38 projektových žádostí do závěrečné části hodnocení.

V rámci podpory Center excelence, což jsou špičková vědecko-výzkumná centra na mezinárodní úrovni, vybavená nejmodernější, často unikátní infrastrukturou, postoupilo do této poslední fáze celkem 9 projektů. Z nich je 5 projektů velkých, tj. s celkovými náklady převyšujícími částku 50 mil. eur.

V oblasti podpory Regionálních vědecko-výzkumných center s rozvinutou spoluprací a silnými vazbami na partnery z aplikační sféry (zejm. malé a střední podniky) postoupilo 29 projektů (jeden z nich patří do kategorie velkých projektů).

Nyní čeká úspěšné žadatele fáze negociací, na jejímž konci je samotné přiznání dotace (tzv. rozhodnutí). Tento postup se týká projektů běžných (do 50 mil. eur). V kategorii velkých projektů po fázi negociací ještě následuje zaslání projektových žádostí Evropské komisi. Teprve ta rozhodne, kterému z velkých projektů dotaci přizná.

U běžných projektů je vydání prvního rozhodnutí očekáváno na přelomu května a června, ve stejný termín by měly být také předloženy první velké projekty Evropské komisi. U velkých projektů lze předpokládat vydání prvního rozhodnutí na podzim letošního roku.

přílohu naleznete zde: http://www.msmt.cz/pro-novinare/boj-o-miliardy-na-vedu-vrcholi-msmt-jiz-zna-finalisty (na konci stránky)
listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují