logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > jazykové vzdělávání > 5 jazyků, které zvýší vaši zaměstnatelnost
Získej bonus s novým účtem

5 jazyků, které zvýší vaši zaměstnatelnost

Tereza Kaplanová (externí autor) - 01. 10. 2012
Snad všichni si jsou už dnes vědomi, že znalost alespoň jednoho cizího jazyka je dnes naprostou nezbytností. Existuje spousta důvodů, proč se začít učit cizí jazyk, ale zlepšení potenciálu jako uchazeč o práci je pro mnohé hlavní záminkou.
Dnes žijeme v době globalizace a znalost alespoň jednoho cizího jazyka je základem ke kariérnímu růstu, jelikož společností i neziskové organizace se jen s česky mluvícími zaměstnanci neobejdou. Existuje spousta možností, jak se efektivně učit cizí jazyk. Můžete například pravidelně navštěvovat jazykové kurzy a pak vyrazit na jazykový pobyt do zahraničí, o čemž mužete najít více informací na www.esl-jazykovky.cz. Jaký jazyk se vám ale bude nejvíc hodit?

Angličtina

Angličtina je asi nejdůležitějším cizím jazykem, asi miliarda lidí na světě se totiž naučila alespoň základy. Používá se v oblasti komunikace, vědy, IT, ale i v diplomacii nebo businessu. Na druhou stranu už ale zase dnes mluví anglicky kdekdo, se znalostí tohoto jazyka tedy nijak moc nevyniknete z davu.

Němčina

Němčina sice není až tak důležitá ve světě, v České republice je to ale jeden z nejvyžadovanějších jazyků. Jelikož spousta německých a rakouských firem sídlí v České republice, němčina je častou nutností pro komunikaci. Pokud se tedy budete v jedné z takových společností ucházet o práci, němčina bude vaše eso v rukavu.

Ruština

Rusky mluví asi 285 milionů lidí a kromě Ruska má ruština status úředního jazyka i v dalších zemích. Každý rok navštíví Českou republiku asi půl milionu Růsů, hodně z nich je navíc bohatých a utratí v ČR spoustu peněz. Rusko je navíc zemí se spoustou hospodářských a obchodních příležitostí a expanze českých firem na východ způsobuje, že je ruština zaměstnavateli čím dál tím vyžadovanějším jazykem.

Čínština

Čínština je nejčastěji mluveným jazykem na světě, jako prvním nebo druhým jazykem jí mluví asi 720 milionů lidí, což znamená že oproti angličtině vede o 300 milionů mluvčích. A jaký je pro to důvod? Čína se stává ekonomickou velmocí, proto pokud vedete jakoukoli společnost, nejspíš budete muset jednat i s čínskými dodavateli nebo partnery. Čínština je samozřejmě velmi těžký jazyk, ale pokud se rozhodnete tuto výzvu přijmout, určitě se vám to v budoucnu vyplatí.

Románské jazyky

Určitě se neztratíte ani se znalostí jednoho z románských jazyků, velmi vyžadovaná je francouzština, italština i španělština. V Evropě je nejrozšířenější francouzština, světově pak zase vede španělština. Italština je zase populární, jelikož Čechy každý rok navštíví asi 300 000 Italů.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli jazyk, vaše studium bude výhodnou investicí, která se vám vyplatí. A pokud vás zajímají podrobnosti o studiu jazyků jako takovém, najdete více informací o výuce jazyků zde. Před zahájením vašeho studia si zjistěte metodu, kterou se budete jazyk učit, a dohlédněte na to, aby vás vyučoval kvalitní lektor.

listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují