logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > jazykové vzdělávání > Léto se blíží, nezapomeňte na jazyky ani v době prázdnin!
Získej bonus s novým účtem

Léto se blíží, nezapomeňte na jazyky ani v době prázdnin!

redakce - 22. 06. 2010
Možná právě v létě vám jazyky přijdou vhod, nepolevujte tedy ani v tomto období a vyberte si to, co je v tuto dobu pro vás vhodné. Efektivní formou výuky cizího jazyka jsou právě pobytové jazykové kurzy. Student je vystaven jazyku, který se učí, velice intenzivně a může se tak do něj velmi rychle, a hlavně poměrně jednoduše vcítit.
Během pobytových jazykových kurzů se naučíte jazyk až třikrát rychleji než během klasických docházkových kurzů a zároveň si užijete dovolenou
na příjemném místě, ať již jde o pobyt v Čechách nebo v zahraničí. Určitou část dne student věnuje výuce cizího jazyka a zbývající čas pak může trávit podle svých představ. Kurzy bývají spojené s relaxací, sportem nebo poznáváním a jsou někdy cílené i pro specifické skupiny studentů.

Pokročilejší studenti, tedy ti, kteří se již umí domluvit alespoň
v nejběžnějších životních situacích, mohou vyrazit na zkušenou
do zahraničí. „Zde se setkávají s cizím jazykem každodenně vždy a všude
a jsou obklopeni cizí kulturou. Jazykové kurzy v zahraničí jsou nejefektivnějším a nejspolehlivějším způsobem, jak se naučit cizí jazyk, protože se s jazykem setkáváte i mimo školu a v reálných životních situacích,“ konstatuje Jana Kadlíková, metodička jazykové školy Skřivánek.

Jazyková škola Skřivánek doporučuje při výběru pobytového jazykového kurzu, se informovat o tom, co cena kurzu obsahuje. Standardně většinou obsahuje zajištění kurzu a ubytování v ceně vždy za jeden týden. Důležité je proto zjistit, kolik hodin výuky kurz zahrnuje. „Týdenní hodinová dotace se může lišit podle různých škol i typů kurzu, a samotná cena tak nemusí vypovídat nic o celkovém počtu vyučovacích hodin. Některé kurzy obsahují 20 hodin, jiné 30, další jsou ještě intenzivnější,“ říká Jana Kadlíková.

Lišit se může také druh ubytování nebo celkový program kurzu. „Zájemce by si měl prověřit, zda je cena zahrnuje ubytování bez stravy, se snídaní, s polopenzí, či dokonce plnou penzí. Můžete tak ušetřit nemalé peníze,“ upozorňuje Jana Kadlíková. Při výběru kurzu by měl každý podle jejích slov také počítat s finančními prostředky, které bude muset vynaložit na nákup učebních pomůcek a materiálů. „Jejich cena se v Čechách obvykle pohybuje kolem 600 korun za učebnice a materiály pro jednu jazykovou úroveň,někdy mohou být zahrnuty v ceně kurzu“ informuje Jana Kadlíková.

Student by si měl vyžádat i další informace. „Doporučuji požádat o údaje o škole, například o její tradici, zázemí, zkušenostech s pobytovou výukou, lektorském týmu. A zeptat se, zda studijní program zahrnuje také nějaké mimoškolní, volnočasové aktivity. Některé školy nabízejí třeba výlety či nebo sportovní aktivity, jiné třeba společné večírky,“ radí Jana Kadlíková.

Zahraniční pobytové jazykové kurzy jsou obvykle dva až čtyři týdny dlouhé, ale student může zůstat libovolný počet týdnů nebo dokonce měsíců. Cena je stanovena dle délky pobytu, destinace, typu ubytování, a také intenzity studia.

Jazykový pobyt v zahraničí představuje hned několik možností a příležitostí, jak se učit cizí jazyk. Student navštěvuje jazykovou školu a účastní se výukového programu. V hodinách je ve skupině se studenty z celého světa, což nabízí kromě setkávání se s jazykem a potlačování používání mateřského jazyka i další výhody, jako je poznávání jiné kultury a jiného prostředí – alespoň zprostředkovaně díky komunikaci s ostatními studenty. Po škole pak tráví volný čas vesměs mezi obyvateli dané země a jazyk tak procvičuje v praxi. V letních měsících pak počítejte v zahraničních školách s návalem studentů středních a vysokých škol, kteří během prázdnin dohánějí své jazykové nedostatky právě studiem na externích jazykových školách.

V portfoliu jazykové školy Skřivánek najdou zájemci nabídku kurzů angličtiny ve Velké Británii, Irsku nebo na Maltě, z typických německých destinací Skřivánek nabízí Německo nebo Rakousko, francouzštinu lze studovat ve Francii, španělštinu například ve Španělsku. Nabídka je velmi široká. „A ne vždy platí, že daný jazyk musíte studovat pouze v zemi, kde se používá. Bezpočet možností pro zájemce o angličtinu nabízí překvapivě i Španělsko nebo Malta. Malta je historicky i kulturně spjatá s Anglií, a proto představuje ideální prostředí pro studium angličtiny,“ uvádí metodička Jana Kadlíková.
V tuzemské nabídce má jazyková škola Skřivánek letos v létě týdenní pobyty výuky angličtiny na Vysočině a v Krkonoších, které jsou spojené právě s relaxací a sportem. Kurzy v Krkonoších jsou vhodné i pro vozíčkáře nebo jiné držitele ZTP či ZTPP, hotel i personál je připraven vyhovět všem potřebám osob s potřebou speciální péče. Hotel je bezbariérový a nabízí několik upravených zcela bezbariérových pokojů. Držitelé Handy Card navíc získávají od jazykové školy speciální slevu.

listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují