logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > jazykové vzdělávání > Využijte léto ke studiu jazyků! Nové jazykové dovednosti oceníte nejen na dovolených
Získej bonus s novým účtem

Využijte léto ke studiu jazyků! Nové jazykové dovednosti oceníte nejen na dovolených

redakce - 30. 06. 2023
Léto je časem, kdy chtějí mnozí vypnout, načerpat energii a užít si dovolenou bez starostí. Toto období klidu ale lze využít také k osobnímu rozvoji a rozšíření jazykových znalostí, které nejenže rovnou uplatníte na zasloužené dovolené, ale budou se vám hodit i po celý zbytek roku v práci. Nejvíce vám v tom pomohou letní jazykové kurzy pro dospělé – nezaberou moc času, jsou intenzivní a efektivní. Dá se ale začít i pozvolna – například stažením vzdělávací aplikace, shlédnutím seriálu s titulky nebo čtením cizojazyčné knížky.
Letní jazykové kurzy se dělají i pro dospělé

„Když se řekne letní jazykový kurz, hodně lidí si představí spíš děti na anglickém kempu nebo mladé studenty na zahraničních pobytech, ne sebe – dospělého, pracujícího člověka. Jazykově vzdělávat se ale chceme všichni a letní intenzivní kurzy jsou dnes připravené i pro dospělé, kteří nemají dva měsíce prázdnin. Zájemci si dokonce mohou vybírat z mnoha možností podle toho, co chtějí přes léto potrénovat,” vysvětluje Šárka Svobodová z jazykové agentury Skřivánek.

Zatímco pravidelné jazykové kurzy obvykle s koncem školního roku končí, v létě se můžete udržet ve formě nebo ještě více rozmluvit díky konverzačním setkáním. Jednu z oblíbených variant pak dle manažerky představuje balíček odpoledních online lekcí, na které se můžete přihlásit kdykoliv i odkudkoliv během prázdnin a probíhají v malých skupinkách pod vedením profesionálních lektorů. Zaberou vám tedy jen čas strávený na hodině, diskutuje se v nich o různorodých aktuálních tématech a jsou tak ideální do letního klidového režimu.

Letní přestávku ale můžete využít i ke studiu odbornějších témat. Typicky se tak děje u těch, kteří se chtějí přes prázdniny připravit na podzimní obchodní jednání a pracovní setkávání v angličtině. Pokud mezi ně patříte i vy, neváhejte se ve vašem okolí poohlédnout po kurzu obchodní angličtiny. V jeho prezenčních hodinách si zpravidla procvičíte psaní mailů, telefonování i prezentování. Ale můžete se také soustředit na specifická obchodní témata, jako je management, pohovory, obchodní jednání nebo prodej zboží.

Možností pro letní samouky stále přibývá

I samouci si ale přijdou na své. Možností je dnes totiž více než kdy jindy. Největšími pomocníky jsou dnes v tomto ohledu digitální nástroje, jako je platforma Onlinejazyky.cz s kvalitním výukovým obsahem tvořeným na míru českým studentů nebo mezinárodní aplikace Duolingo se širokou nabídkou jazyků a důrazem na pravidelnost, opakování a procvičování praktických frází. Pomoct vám ale mohou také Bussu, Babbel, Memrise, Anki, Quizlet nebo Tinycards. Vyzkoušet pak můžete také konverzační aplikaci HelloTalk. Na internetu si také pouštějte edukační videa, sledujte seriály s titulky, čtěte zahraniční zprávy nebo poslouchejte podcasty v jazyce dle vaší libosti.

Pokud se ale o prázdninách snažíte obrazovkám a displejům spíše vyhýbat, vždy můžete sáhnout po učebnici pro samouky, dvojjazyčné knize se zrcadlovým překladem nebo zostra přímo po zahraniční literatuře v originále. V knihkupectví za tímto účelem dokonce najdete známé příběhy přepsané do jednodušších verzí dle vaší úrovně angličtiny či jiného jazyka – například Sherlocka Holmese na úrovni B1 a další.

„Při sledování videí, poslouchání podcastů či čtení cizojazyčných knih si přitom vždy vybírejte témata, která vás zajímají i v češtině. Netrapte se zbytečně věcmi, kterým nerozumíte nebo vám nejsou blízké. Učení vás má bavit a stát se přirozenou součástí dne, ne nuceným přelouskáváním textů či pouhým drilováním gramatiky,“ doporučuje Šárka Svobodová.

Fantazii se tedy meze nekladou a můžete se pustit do učení! Myslete však na to, že naučit se nový jazyk je běh na dlouhou trať a po jeho cestě je třeba klást si reálné cíle. Najděte si tedy způsob, jak vás učení bude bavit a neváhejte si nová slovíčka a fráze hned vyzkoušet – a to ať už jste na dovolené, nebo v práci.

listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují