logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > profesní vzdělávání > Nakopne český IT trh mladá generace ajťáků? eMan partnerem veletrhu COFIT na ČVUT
Získej bonus s novým účtem

Nakopne český IT trh mladá generace ajťáků? eMan partnerem veletrhu COFIT na ČVUT

redakce - 31. 03. 2024
Na českém IT trhu chybí podle posledních dostupných dat zhruba 20 tisíc specialistů. Z těch stávajících uvažuje o změně zaměstnání pouze 12 procent. Jak tuto mezeru zaplnit? Nové nadějné talenty nemáme daleko.

Česká technologická firma eMan si uvědomuje, že podpora mladých talentů je klíčem k budoucnosti IT sektoru, a proto se i tento rok stává sponzorem kariérního veletrhu COFIT, který pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Spojení sil mezi firmou eMan a ČVUT tak představuje synergii know-how a zkušeností, která poskytne řadu výhod jak pro studenty informačních technologií, tak pro celý IT sektor.

FIT ČVUT je dlouhodobě známá svým kvalitním vzdělávacím programem a schopností připravit studenty na náročné požadavky pracovního trhu. Firma eMan s dlouholetou historií v oblasti softwarového vývoje studentům nabízí možnost, jak získat cenné zkušenosti a praxi již během studia. Seznámení s pracovními příležitostmi a kariérními možnostmi v rámci společnosti, tak eMan představí na 18. ročníku kariérního veletrhu COFIT na FIT ČVUT 26. března.

Získání zkušeností už při studiu

Spolupráce mezi českými firmami a vzdělávacími institucemi má klíčový význam pro budoucnost IT sektoru. Podpora studentů při vstupu na trh práce a možnost získat praktické zkušenosti je pro eMan prioritou.

„Věříme, že podpora mladých talentů je klíčem k budoucnosti naší společnosti a celého IT odvětví v České republice. Spolupráce je oboustranně výhodná. Mladí lidé přináší nový pohled, neotřelé nápady. Mohou se učit od kolegů s mnohaletými zkušenostmi, a především pracovat na reálných projektech. Na druhou stranu my máme možnost zaučit si nového profesionála. Spolupráce s FIT ČVUT je pro nás velkou poctou a těšíme se na to, že budeme moci přispět k rozvoji a vzdělávání nové generace IT profesionálů," popisuje spolupráci Tomáš Čermák, CMO a člen představenstva eMan.

Konkurenční trh práce

Současný stav na trhu práce v oblasti informačních technologií je velmi dynamický a konkurenční. Z průzkumu společnosti No Fluff Jobs vyplývá, že pouze 12 procent IT specialistů hledá nové zaměstnání. Jelikož v tomto sektoru téměř neexistuje nezaměstnanost, pro firmy je výhodné „vychovat“ si své budoucí zaměstnance už při jejich studiu. Studenti tak získají cenné zkušenosti z práce na reálných projektech pro klienty z různých segmentů, ale také si osvojí práci v týmu a měkké dovednosti.

„Kariérní veletrh COFIT je skvělou příležitostí pro naše studenty, jak se propojit s byznysem. Věříme, že i prostřednictvím této spolupráce získají nejen cenné zkušenosti, ale také inspiraci pro svou budoucí kariéru,” říká Ing. Jakub Novák, proděkan pro spolupráci s průmyslem FIT ČVUT. „S rostoucí digitalizací se navíc poptávka po kvalifikovaných IT specialistech výrazně zvyšuje,“ dodává.

Kariérní veletrh COFIT představuje studentům na půdě FIT ČVUT ty nejzajímavější IT firmy a instituce. Veletrh je vhodný pro studenty všech ročníků a studijních specializací. Pomůže najít téma závěrečné nebo semestrální práce, brigádu, stáž nebo uplatnění po studiu.
listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují