logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zajímavosti odjinud > Chystáte se na výlet na elektrokole? Poradíme, kam vyrazit
Získej bonus s novým účtem

Chystáte se na výlet na elektrokole? Poradíme, kam vyrazit

redakce - 30. 06. 2016
Na stále oblíbenějších elektrokolech vyrážejí na výlety po české krajině starší i mladší generace. Sítě elektropůjčoven se rozrůstají a například společnost E.ON nabízí elektrické dopravní prostředky již na 9 místech. Doporučené výletní trasy najdete ve speciálních cestovních mapách v každé e-půjčovně. Pokud si ovšem výlety rádi plánujete dopředu, nechejte se inspirovat následujícími tipy.

Rozhodli jste se dovolenou strávit v republice a necestovat do známého zahraničí nebo za exotikou? V tom případě se vám bude hodit malý průvodce, jak si nejlépe užít dovolenou na elektrokole.

Elektrokola si získávají srdce mnohých cyklistů bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Ať už jste na dovolené, nebo podnikáte jednodenní výlet, elektrické kolo si můžete jednoduše vypůjčit v e-půjčovně. „Ceny půjčovného se nejčastěji pohybují u elektrokol okolo 300 až 500 korun za den, u elektroskútrů to vychází na 400 až 600 korun za den,“ říká Petra Tupá ze společnosti E.ON. V každé e-půjčovně navíc dostanete od E.ONu brožuru s informacemi o místních zajímavostech, kontakty, ceníky, ale i mapky s tipy na výlety po nejzajímavějších místech s bezpečným dojezdem zpět do místa startu.

1. tip: Pasohlávky, Mikulovsko a Lednice

Krásy rekreační oblasti Pasohlávky, Mikulovska a Lednicko-valtického areálu lze ze sedla elektrického kola poznávat velmi pohodlně. Výlet na jižní Moravu si můžete zpestřit projížďkou kolem Novomlýnských nádrží, Pálavy, podél malebných vinic a po okolních vinařských stezkách. Půjčovnu elektrokol najdete na jižní Moravě v autokempu Merkur, který se nachází přímo v Pasohlávkách. Celkem letos společnost E.ON zprovoznila kromě stávajících 5 ještě 4 další elektropůjčovny. „Zákazníci společnosti E.ON mohou využít slevu 30 procent na zapůjčení e-skútrů a 10 procent na zapůjčení e-kol. Stačí, když předloží voucher, který si stáhnou na ekobonus.cz/pujcovny, nebo pokud přímo ve vybrané půjčovně vyplní formulář,“ vysvětluje Petra Tupá.

2. tip: Toulání Novohradskem

Pokud jste se ještě netoulali v Nových Hradech, nenechte si ujít tamní kovárnu, kde v létě probíhají různé kovářské akce přístupné veřejnosti. Nadšenci mohou využít komentované prohlídky kovářské dílny a dalších obytných částí budovy. V novohradské kovárně vám navíc zapůjčí elektroskútr, abyste si mohli pohodlně užít výlety po okolí.
Z kovárny můžete vyrazit po některé z doporučených cest do míst jako je například Buškův Hamr, chráněná krajinná oblast Třeboňsko, malebná města Weitra a Gmünd či rozhledna na hoře Mandlstein.

3. tip: Okolí lipenské přehrady

Je libo jezerní cyklostezka? Krásný rodinný výlet s nízkou obtížností o délce 19 km kolem jižní části lipenského jezera vede k nedotčené přírodě pravého břehu Lipna. Trasa začíná u budovy kapitanátu a pokračuje přes Frymburk, přívozem do Frýdavy, hráz Lipna, Přední Výtoň a končí opět u kapitanátu. Zajímavým zpestřením jsou výhledy na rozsáhlou vodní plochu nazývanou jihočeské moře.

Na Lipně si můžete půjčit kromě elektrokola a elektroskútru i elektročlun, přičemž běžná cena za půjčení e-člunu je 740 korun na hodinu. Elektrická kola a čluny nabízí půjčovna v tamním přístavu Marina Lipno a e-skútry najdete v budově Chaty Lanovka u centrálního parkoviště. Novinkou letošního léta na Lipně je také možnost půjčení hausbótů se solárními panely.

Tip: Nabijte si na dovolené zdarma vybitý telefon v E.ON ChargeBoxu neboli v sejfových schránkách, které můžete využít například v kempu Modřín v Lipně nad Vltavou.
listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují