logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zájmové vzdělávání > Největší lákadla Veletrhu vědy - výroba vlastního zemětřesení, největší dron ve střední Evropě či svět komiksů
Získej bonus s novým účtem

Největší lákadla Veletrhu vědy - výroba vlastního zemětřesení, největší dron ve střední Evropě či svět komiksů

redakce - 31. 05. 2017
Veletrh vědy, největší populárně naučná akce v ČR, se uskuteční od 8. do 10. června 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Akce, kterou již třetím rokem pořádá Akademie věd České republiky, se bude i letos zabývat vědou ve všech jejich podobách a nabídne svým návštěvníkům to nejzajímavější ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů.
Veletrh vědy se blíží. Přes 80 vystavovatelů nabídne veřejnosti během tří dní výběr toho nejzajímavějšího, co současná věda nabízí.

Co vědecká pracoviště, školy, science centra a firmy chystají a co by návštěvníci rozhodně neměli zmeškat?

Budou si moci vyrobit vlastní zemětřesení a změřit jeho sílu, popovídat si tváří v tvář s umělou inteligencí, potkat se prostřednictvím bohaté čítárny s dávno zapomenutými i nejčerstvějšími komiksy. Čeká je test vlastního prostorového myšlení, výlet do vesmíru v multimediální show, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci, Klamárium plné optických klamů či prohlídka středověkého Pražského hradu prostřednictvím detailních animací. Vstup na akci je zdarma.

„Díky široké veřejnosti srozumitelné prezentaci návštěvníci Veletrhu vědy zjistí, jak funguje věda v praxi. Uvidí na vlastní oči to nejzajímavější ze současné české vědy a řadu pokusů si budou moci sami vyzkoušet. Expozice vystavovatelů budou mít opravdu široký záběr a potěší tak všechny věkové skupiny,“ prozradila PhDr. Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společných činností Akademie věd ČR.Mimo prezentací vystavovatelů Veletrh vědy chystá také panelové diskuze s předními odborníky české vědy moderované Václavem Moravcem, či MayDay Career day, který bude vysokoškolské studenty a absolventy vědecko-technických oborů informovat o možnosti pracovního uplatnění nejen v oblasti vědy v České republice i zahraničí. Novinkou bude zóna pro pedagogy, která zájemcům z řad učitelů nabídne zajímavé přednášky, workshopy, diskuze s kolegy a další příležitosti k rozvoji vlastních pedagogických schopností.

Na Veletrhu vědy najde zábavu každý, koho baví objevovat nejnovější technické novinky, poznávat zákonitosti fungování přírody i lidské společnosti, kdo hledá svou vysokou školu či uplatnění jako absolvent nebo by chtěl podebatovat se špičkovými odborníky o jejich každodenní práci. Na své si přijdou i ti nejmenší v koutku Veselé vědy.Největší lákadla Veletrhu vědy

Výroba a měření vlastního zemětřesení

Velkým lákadlem bude stánek Geofyzikálního ústavu AV ČR, kde si lidé budou moci vyrobit vlastní zemětřesení, změřit jeho sílu, poslechnout si zvuky doprovázející seismickou aktivitu v Západních Čechách nebo se dozvědět, jak probíhá lokalizace a určení hloubky místa vzniku zemětřesení.

Největší dron ve střední Evropě v akci

Expozici s bezpilotními drony si připravila Přírodovědecká fakulta UK. Na veletrhu naučí zájemce drony ovládat díky bezpečnému trenažéru a předvede také exkluzivní exponát – největší dron ve střední Evropě v akci.


Tváří v tvář umělé inteligenci

Milovníci umělé inteligence ocení stanoviště společnosti CYBER GLOBAL s robotem NAO, který díky české umělé inteligenci Metila člověku v dialogu velmi dobře rozumí. Tento robot dokáže řídit týmy a procesem vzdělávání je posouvat k vyšším výkonům. Lidstvo se dostává do bodu zlomu, kdy člověk a robot spojují své síly, aby společně dosáhli většího pokroku ve světě nových technologií.

Návštěva jaderného reaktoru díky virtuální realitě

Unikátní expozice virtuální reality AV ČR umožní návštěvníkům akce exkurzi do jaderného reaktoru. To vše díky schematickému 3D modelu, který bude mít na Veletrhu vědy svou premiéru.

Svět komiksových bublin od A do Z

Ústav pro českou literaturu AV ČR se letos se svými návštěvníky vypraví do říše panelů a bublin. Celá expozice i doprovodné aktivity se totiž zaměří na komiksové téma. Kromě bohatě zásobené čítárny jsou na programu přednášky, dílny i prezentace, ze kterých se člověk dozví, co vůbec dělá komiks komiksem, jaké jsou jeho zvláštnosti, čím se liší český komiks od světového a proč stojí za to ho zkoumat.

Výlet do hlubin vesmíru pomocí video projekce

Nová multimediální show s průvodci Pavlem Suchanem z Astronomického ústavu AV ČR a hercem Pavlem Liškou přenese návštěvníky do vesmíru. Ve speciálně vybaveném sále čeká zájemce výlet nad planetu Zemi k nejbližší hvězdě Slunci včetně prolétnutí Sluneční soustavou až ke vzdáleným galaxiím.

Cestování časem aneb exkurze do středověkého Pražského hradu

Expozice Zmizelá středověká Praha v podání Archeologického ústavu AV ČR ukáže prostřednictvím detailních animací, jak vypadal středověký Pražský hrad, jak se stavěly pilíře Karlova mostu nebo jaké dnes již zaniklé památky zdobily středověkou Prahu.


Váš e-mail: E-mail příjemce:
Vaše jméno:  listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují