logo-ucimse.cz
obl�ben� p�idat k obl�ben�m
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zprávy > Zájem realitních makléřů o vzdělávání roste
Pracovník v sociálních službách

Zájem realitních makléřů o vzdělávání roste

redakce - 06. 02. 2022
Novela zákona o realitním zprostředkování přinesla velký nárůst makléřů o vzdělávání. Nový zákon nastolil pro makléře přísnější podmínky. K podnikání v realitní oblasti je nyní nutná živnost vázaná a k tomu i potřebná kvalifikace, a to buď v podobě vzdělání, minimální praxe či složení státní zkoušky. Před účinností zákona působilo v České republice odhadem 15 000 makléřů. V současné době, dle počtu pojištěných makléřů, jich aktivně na trhu působí cca 9000.
V minulosti platilo, že pozici realitního makléře mohl vykonávat v podstatě kdokoliv v rámci volné živnosti. Nyní musí makléři mít buď odborné vysokoškolské vzdělání, nebo alespoň středoškolské vzdělání s maturitou a tři roky praxe. Ověřit makléřovu odbornou způsobilost je možné ve veřejně dostupném seznamu.

„Od ledna příštího roku skončí všechna přechodná opatření a výjimky. Zájemce o práci makléře musí složit státní zkoušku v rámci specializovaného kurzu, který trvá minimálně 3 týdny anebo splnit podmínky týkající se praxe nebo příslušného vysokoškolského vzdělání“ vysvětluje Ctibor Machala, ředitel RX Akademie, vzdělávací společnosti, která poskytuje zájemcům o práci makléře vzdělávání.
RX Akademie je největší realitní vzdělávací instituce v České republice, která je držitelem licence Ministerstva školství, která poskytuje vzdělávání a přípravu pro začínající makléře. Nabízí také další vzdělávání pro zájemce z oblasti realitního trhu. Školitelé se rekrutují s předních odborníků na danou problematiku jako například právo, stavitelství, obchod, marketing či digitální technologie. Cílem Akademie je poskytovat komplexní vzdělávání, které zajistí vysokou kvalitu služeb našich absolventů.

„Jen za uplynulý rok a půl prošlo našimi kurzy přes 600 absolventů, kteří získali znalosti v klíčových oborech realitního trhu jako je například oceňování nemovitostí, marketing, etiku práce makléře, práce se sociálními sítěmi nebo realitní právo. Požadavky na znalosti makléřů v různých oborech se neustále zvyšují. Cílem je poskytovat komplexní vzdělávání, které zajistí vysokou kvalitu služeb našich absolventů s velkým důrazem na etiku a aktuální trendy. Naše služby nabízíme všem zájemcům bez ohledu, pro kterou realitní kancelář pracují, “ doplňuje Ctibor Machala z RX Akademie.
Pandemie koronaviru zasáhla i vzdělávání makléřů, protože v průběhu loňského roku byly kurzy přerušeny po dobu čtyř měsíců, než s podařilo výuku obnovit a kompletně ji převést do online prostředí.

„Už teď se ukazuje, že povinné vzdělávání makléřů přináší do našeho oboru zvýšenou kvalitu služeb. Absolventi státní zkoušky mají hlubší znalosti o práci v realitách a přicházejí mnohem lépe připraveni než v předchozích letech,“ uvádí Jiří Chudoba, majitel realitní kanceláře RE/MAX Partner.
Novela zákona také přináší další novinky jako například to, že makléři například budou muset klientům sdělovat výši své provize. Nově se také upravují náležitosti zprostředkovatelské smlouvy, jež musí být výhradně písemná a nebude klienta zavazovat k pořízení či prodeji nemovitosti. Makléři budou muset zájemci nově sdělit i závady nemovitosti.

listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více

Superpotraviny nemusí být vždy super. Záleží na způsobu pěstování, skladování i dovozu

Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2022
Jaké jsou změny v roce 2022 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2022.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují