logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zprávy > Polyglot Gathering 2024 poprvé v Praze
Získej bonus s novým účtem

Polyglot Gathering 2024 poprvé v Praze

redakce - 07. 05. 2024
Největší setkání pro polygloty a jazykové nadšence se uskuteční na Vysoké škole ekonomické v Praze už v květnu.


Ve dnech 15 - 19. 5. 2024, se na Vysoké škole ekonomické v Praze bude konat akce pod názvem Polyglot Gathering (tedy Setkání polyglotů). Eventu se zúčastní více než 750 lidí mluvících více cizími jazyky ze 70 zemí světa včetně Japonska, Taiwanu, Brazílie, USA a mnoha dalších. Akce se koná pod záštitou rektora Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) doc. Ing. Petra Dvořáka, Ph.D.Polyglot Gathering (www.polyglotgathering.com) je neformální každoroční akce, která se poprvé konala v Berlíně v roce 2014 a od té doby se těší velké oblibě mezi nadšenci cizích jazyků po celém světě. Letos ji vůbec poprvé budou pořádat polygloti v hlavním městě České republiky. Praha se tak na pět dní stane i hlavním městem polyglotů.

Jak říká Peter Baláž, koordinátor sdružení E@I (Edukace@Internet), které je organizátorem akce: „Hlavním cílem našeho sdružení je vytvářet a poskytovat bezplatné vzdělávací nástroje – většina z nich je právě na učení se jazyků. K jazykům tedy máme blízko, a proto organizujeme i několik akcí, které se jazyků, či vzdělávání obecně, týkají. Toto setkání jsme do Prahy přivedli díky spolupráci s esperantisty, kteří akci v Berlíně založili a první tři ročníky zorganizovali tam. Následně jsme od nich probrali štafetu, a tak si nyní polygloti budou moci užít krásnou Prahu a poznat k tomu i češtinu.”

Mezi nejznámější polygloty, kteří se zúčastní akce v Praze, patří například Richard Simcott, který ovládá více než 30 jazyků a patří k nejuznávanějším současným polyglotům Mezi další účastníky bude patřit i Tim Keeley, americký profesor žijící v Japonsku, autor knihy „Život ve 30 jazycích“ (A Life in 30 languages); Brian Loo Soon Hua z Malajsie – jazykovědec, který zkoumá domorodé jazyky Austrálie ale i Severní Ameriky, nebo Elisa Polese z Itálie – jazyková učitelka, koučka a autorka.

Průměrně ovládá účastník tohoto setkání šest jazyků. Znalost mnoha jazyků však není podmínkou účasti. „Vůbec není třeba znát mnoho jazyků! Spíše je vhodné být otevřený, zvídavý a mít chuť se učit něco nového. Přicházejí k nám také lidé, kteří znají jeden či dva cizí jazyky, ale chtějí se v nich zlepšit nebo se doučit jazyky nové,” doplňuje Petr Baláž.

Hlavní částí samotné 5denní akce budou přednášky polyglotů na různá témata související s jazyky a jejich učením. Většina přednášek je v angličtině, ale nechybí ani jiné jazyky, jako např. francouzština, italština, španělština, němčina, ukrajinština či přímo čeština. Účastníci tak prostřednictvím setkání sdílejí tipy na učení se většího počtu jazyků, jejich udržování, zlepšování přízvuku a nabývání slovní zásoby. Oblíbené jsou také workshopy, ve kterých se prezentuje konkrétní jazyk z pohledu člověka, který se ho chce naučit jako cizí jazyk. Workshopy také mohou zahrnovat jakoukoliv aktivitu od tvoření básní, improvizace, pletení až po jógu či národní tance.

Za zmínku určitě stojí i takzvaná jazyková výzva, během níž mají polygloti 50 dní na to, aby využili všechno své know-how o učení se jazyků a pokusili se naučit konkrétní jazyk. V letošním ročníku si mohou vybrat buď češtinu či esperanto. Všichni odvážlivci si pak změří síly během ústní zkoušky zaměřené na plynulost, interakci, gramatickou přesnost a slovní zásobu.

Kromě zajímavých přednášek se účastníci mohou těšit také na vícejazyčné koncerty, herní zónu, kde si mohou zahrát společenské hry, zónu bez angličtiny, kde je povolen jakýkoli jazyk kromě angličtiny či jazykovou kavárnu. Součástí setkání bude i ochutnávkový “Culinary festival”, během kterého budou moci účastníci představit ostatním delikatesy či specifické nápoje své země. „Značné oblibě se těší také takzvané “Polyglot Expo”, kde účastníci prezentují své aktivity: autoři knih svá díla, tvůrci aplikací či softwarů pro učení se jazyků jejich produkty a firmy věnující se překladu dělají nábor nových spolupracovníků. Naším hlavním cílem bylo vytvořit pro účastníky řadu příležitostí poznat jiné lidi, kteří mají v oblibě jazyky, a navázat nová přátelství. Rekordní počet přihlášených letos potvrzuje, že o takovou akci je skutečně velký zájem,“ říká Peter Baláž.

„Jsme velice rádi, že si organizátoři akce Polyglot Gathering pro svůj devátý ročník vybrali jako hostitelskou destinaci právě Prahu a že právě tento jubilejní ročník přivítá podle všeho rekordní množství účastníků. To potvrzuje i dlouhodobý trend, který v české metropoli sledujeme – akce konané v Praze mají zhruba o 15 % delegátů více oproti jiným destinacím, v kterých se akce již v historii konala. Věřím, že Praha a čeština účastníky setkání zaujme a že budou mít v průběhu akce možnost poznat bohatou kulturní nabídku města, a to i prostřednictvím takzvaného kongresového jízdného, v rámci kterého mohou delegáti větších asociačních akcí využít pražskou hromadnou dopravu zcela zdarma,“ uzavírá Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau, organizace, která zastřešuje pražský kongresový průmysl.


Váš e-mail: E-mail příjemce:
Vaše jméno:  listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují