logo-ucimse.cz
oblíbené přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zprávy > Ředitelem Institutu práva při AAU se stal Scott Prange
Pracovník v sociálních službách

Ředitelem Institutu práva při AAU se stal Scott Prange

redakce - 15. 04. 2018
Do nově zřízeného Institutu práva (AACE Institute), který vznikl při Právnické fakultě Johna H. Carey II (JCSL) na Anglo-American University v Praze, nastoupil na pozici ředitele Scott Prange - Tento americký právník je expertem na korporátní a obchodní právo.
Scott Prange kromě výuky na AAU poskytuje strategické firemní poradenství, které umožňuje společnostem mimo USA řídit se složitými korporátními a obchodními transakcemi, včetně otázek zaměstnávání a duševního vlastnictví.
Má licenci na praxi v USA a je členem Americké advokátní komory, Asociace pro řízení konfliktů a Společnosti pro řízení lidských zdrojů.

Scott Prange je držitelem titulu Doktor práv a Master of Business

Administration z University of Hawai'i v Mānoa, William S. Richardson School of Law a Shidler College of Business; Má také diplom (MA) ve vzdělávací neuropsychologii z Ball State University. Absolvoval rovněž bakalářské studium v oboru globálního podnikání a veřejné politiky na University of Maryland College Park a v politických vědách na University of Central Florida.
Posláním Institutu práva je překlenout propast mezi anglo-americkým a středoevropským právním systémem, a přitom umožnit mladé generaci právníků získat přeshraniční praxi.

Studenti budou díky AACE Institutu práva (Institute for Anglo American-Central European Business Law) moci prakticky využít svou znalost anglosaského práva pod dohledem zkušených právníků, startupy pak zase mohou využít brilantní mladé mozky, jejich znalosti a aplikovaný výzkum při rozvoji svého byznysu napříč trhy.

„Chceme, aby studenti mohli využívat své vzdělání v oblasti anglosaského práva (common law) v praxi napříč různými právními systémy. K tomu jim nabízíme odbornou podporu a možnost spolupráce s řadou partnerů, včetně právnických firem, podniků či neziskových organizací,“ vysvětluje koncept Institutu práva Carollann Braum, zástupkyně děkana Právnické fakulty Johna H. Carey II (JCSL) pod hlavičkou AAU, která do dnešního dne vedla také Institut.

„AACE Institut bude tvořit most mezi středoevropskými a anglo-americkými zeměmi. Potřebujeme novou generaci právníků, která bude připravená a dobře vybavená pomáhat rozvíjet obchod napříč různými jurisdikcemi s nesourodou judikaturou,“ doplňuje Scott Prange.

Jedním z hlavních pilířů Institutu je vznikající startovací klinika (Launchpad) pro české podnikatele v čele s nově jmenovaným ředitelem Jamesem Hellerem. Launchpad bude mimo jiné sponzorovat také Fashion Hub na podporu podnikání v módním průmyslu v ČR. Další průlomové projekty včetně prestižní právnické revue se budou spouštět v příštích několika měsících.
listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více

Superpotraviny nemusí být vždy super. Záleží na způsobu pěstování, skladování i dovozu

Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné... více

Průvodce správným vývojem dítěte: sedat si má samo, jinak hrozí skolióza páteře

Správný vývoj miminek je diskutovaným tématem nejenom mezi lékaři, ale hlavně mezi rodiči. Každé dítě prochází vývojovými fázemi i... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2019
Jaké jsou změny v roce 2019 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2019.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují