logo-ucimse.cz
oblíbené přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zprávy > Soutěž pro střední školy - bitva O pohár Ostravské univerzity
Pracovník v sociálních službách

Soutěž pro střední školy - bitva O pohár Ostravské univerzity

redakce - 29. 05. 2017
Právě nyní se mohou střední školy hlásit do velkolepé soutěže o čest, prestiž i hodnotné ceny: bitvy O pohár Ostravské univerzity. Ta se bude konat 27. června 2017 na Masarykově náměstí v centru Ostravy jako součást celodenního happeningu Jsme Ostravská! (vystoupí kapely Nebe, David Stypka & Bandjeez a scénické čtení LiStOvÁnÍ). Ve stejný den dopoledne navíc proběhne tradiční oblíbená akce pro školy: Chemie a další přírodní vědy na hradě.
Bitva O pohár Ostravské univerzity. Velkolepá show přímo v centru města na Masarykově náměstí, ve které 5 středních škol bojuje nejen o putovní pohár, ale také o hodnotné ceny (zájezd, sportovní vybavení, vstupenky na veletrh Gaudeamus, školení firmy Scio a podobně) a hlavně slávu: náměstí je plné stovek studentů, kteří fandí svému týmu, jsou oblečeni do barev své školy, mají transparenty, pompony a skandují vlastní hesla (atmosféru vykresluje video z loňského ročníku).

„Celá bitva je ohromným zážitkem a zkušeností pro studenty a příležitostí pro školu se prezentovat. Loni sklidila obrovský ohlas u středních škol, které nám volaly se zájmem o účast v příštím ročníku, proto budeme letos školy vybírat na základě motivačního videa,“ říká Adam Soustružník, tiskový mluvčí Ostravské univerzity.

Motivační video spolu s přihláškou je potřeba zaslat do 9. 6. 2017 na email andrea.wantulova@osu.cz, ty nejlepší pak budou pozvány do bitvy, ve které poměří nejen vědomosti, ale také pružnost ducha i těla. Více informací k bitvě najdete na jsmeostravska.cz.

Bitva se koná v rámci happeningu Jsme Ostravská! (letos již 3. ročník), který pak na celé odpoledne oživí Masarykovo náměstí: vystoupí kapely Nebe a David Stypka & Bandjeez a také herci z projektu Lukáše Hejlíka LiStOvÁnÍ se svým scénickým čtením.

Letošní ročník happeningu nese podtitul Ba(r)víme Ostravu, který má právě toto vyjadřovat: Ostrava dávno není černým městem, a k tomu zásadně přispívá Ostravská univerzita – nejen kvalitními absolventy či výzkumem zaměřeným na regionální problémy, ale také právě aktivitami v rámci své třetí role.

„Podtitul vychází z naší lednové kampaně Black is Full of Colours, ve které jsme barevnou tvář města představovali maturantům z celé republiky. Mladí lidé totiž velmi často setrvávají ve stereotypní představě o černé Ostravě, přitom právě město hraje zásadní roli při výběru vysoké školy. Proto je v našem zájmu, aby barvy Ostravy vypluly na povrch,“ vysvětluje Soustružník.

Happening Jsme Ostravská! se navíc letos koná ve stejný den, jako tradiční oblíbená akce Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity: Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě (více informací na chemienahrade.cz).

„Školy tak mohou dopoledne strávit na hradě, kde uvidí všemožné pokusy a mohou si zkusit vědu takzvaně na vlastní kůži, a od 12 hodin se přijít podívat na Masarykovo náměstí, kde právě vypukne bitva O pohár Ostravské univerzity. Bude zde připraven i informační stánek pro výchovné poradce škol,“ dodává Adam Soustružník.
listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více

Superpotraviny nemusí být vždy super. Záleží na způsobu pěstování, skladování i dovozu

Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné... více

Průvodce správným vývojem dítěte: sedat si má samo, jinak hrozí skolióza páteře

Správný vývoj miminek je diskutovaným tématem nejenom mezi lékaři, ale hlavně mezi rodiči. Každé dítě prochází vývojovými fázemi i... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2018
Jaké jsou změny v roce 2018 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2018.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují