logo-ucimse.cz
oblíbené přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zprávy > Taylor Wessing zahajuje už VI. ročník celorepublikové literární soutěže pro studenty všech vysokých škol spolu s Českým rozhlasem
Pracovník v sociálních službách

Taylor Wessing zahajuje už VI. ročník celorepublikové literární soutěže pro studenty všech vysokých škol spolu s Českým rozhlasem

redakce - 13. 03. 2018
Advokátní kancelář Taylor Wessing Praha ve spolupráci s Českým rozhlasem, veřejnoprávním rozhlasovým médiem, vyhlašuje další, již šestý ročník studentské literární soutěže určené studentům nejen právnických fakult českých vysokých škol, se sídlem v České republice. Díky spolupráci s Českým rozhlasem a jeho úspěšným projektem Ježíškova vnoučata se tentokrát budou moci do soutěže zapojit i studenti ostatních vysokých škol. Téma literární eseje je „ Společenská odpovědnost a role studenta v ní“. Porota bude sestavena z právníků, novinářů a studentů organizace ELSA Česká republika.
Aby se soutěže mohlo zúčastnit více studentů, než jenom z právnických fakult jako v uplynulých ročnících, bude možné se v rámci hlavního tématu vyjádřit ve dvou kategoriích, a to v sekcích:

A / právní:

Soutěž je určena studentům práv, budoucím právníkům. Jejich úkolem bude napsat právní esej o rozsahu minimálně 2 normostrany a maximálně 4 normostrany. Pro již VI. ročník této soutěže, která proběhne v akademickém roce 2017/2018, bylo zvoleno hlavní téma „Společenská odpovědnost a role právníka v ní“.
Cílem je vypracovat literární esej na téma: Projekt Ježíškova vnoučata a ochrana seniorů ve společnosti. Kde vidíte svou roli z pohledu budoucího advokáta. O jaké změny byste se zasadil/a Vy?

Podmínkou soutěže bude sepsání úvahy v anglickém jazyce, aby se tak prověřily studentovy jazykové schopnosti. Nejlepší studenti budou mít rovněž navíc za úkol tuto práci ústně v anglickém jazyce obhájit v advokátní kanceláři Taylor Wessing Praha.

B / studenti ostatních VŠ:

Soutěž je určena studentům všech vysokých škol. Jejich úkolem bude napsat esej o rozsahu minimálně 2 normostrany a maximálně 4 normostrany. Pro již VI. ročník této soutěže, která proběhne v akademickém roce 2017/2018, bylo zvoleno hlavní téma „Společenská odpovědnost a vaše role v ní“.

Cílem je vypracovat literární esej na téma: Projekt Ježíškova vnoučata a ochrana seniorů ve společnosti. Kde vidíte svou roli z pohledu občana. O jaké změny byste se zasadil/a Vy?

Podmínkou soutěže bude sepsání úvahy v českém jazyce. Cílem je posoudit kvalitu zamyšlení nad současnou situací seniorů v České republice. Nejlepší studenti budou mít rovněž za úkol tuto práci ústně obhájit.

Novinkou šestého ročníku literární soutěže je také zvýšení počtu odměn. Celkem bude moci býti odměněno 6 literárních prací. Jak právníci z advokátní kanceláře Taylor Wessing Praha, tak i redaktoři Českého rozhlasu budou posuzovat doručené eseje ze svého pohledu a doporučí své kandidáty na první tři místa. Jeden student z právní sekce na prvním místě získá měsíční placenou stáž v pražské pobočce advokátní kanceláře a student na prvním místě ve druhé sekci získá možnost natočit svou esej v Českém rozhlase. Dále jim bude poskytnuta finanční odměna deset tisíc korun každému a šance ověřit si své znalosti u renomovaných odborníků. Odměnu získají i další čtyři studenti, a to na druhém místě každý pět tisíc korun a na třetím místě každý dva tisíce korun.

“Téma jsme nezvolili náhodně,” říká Erwin Hanslik, vedoucí partner advokátní kanceláře Taylor Wessing Praha a dodává: “a jsme rádi, že jsme se mohli spojit s tak významným partnerem, který nás o Vánocích doslova uchvátil svým zajímavým projektem. A proč nepodpořit společenskou odpovědnost i u našich studentů? Myslím si, že začít u mládeže je ze všeho nejdůležitější. A jsme rádi, že jsme tento projekt mohli s Českým rozhlasem propojit a odstartovat.”
A Martin Ondráček, šéfredaktor Zpravodajství a publicistiky Českého rozhlasu a vedoucí projektu Ježíškova vnoučata ke spolupráci s advokáty i celé soutěži dodává: “Velké množství dárců v našem projektu jsou vysokoškolští studenti, tohle je příležitost, jak se mohou na téma stárnutí podívat trochu jinak. Jsme zvědaví, co se dozvíme.”

Po ukončení soutěže vyhodnotí tříčlenná porota složená ze zástupců obou uvedených společností a také studentů ze studentské organizace ELSA Česká republika, jednotlivé práce, které musí být vypracovány v sekci A/právní v anglickém jazyce. V sekci B/ se tato povinnost nevyžaduje.
Časový plán soutěže je možné si ověřit na FB stránkách. Vyhlášený šestý roční dává studentům prostor se na uvedené téma soustředit až do 19. dubna 2018.

Texty je možné zasílat pouze elektronicky na e-mailovou adresu sosna.direct@taylorwessing.com a zpráva musí být označena předmětem „Literární soutěž/sekce A“ nebo „Literární soutěž/sekce B”.

Nejzazší termín pro zaslání soutěžní práce na výše uvedenou adresu je 19. duben 2018, vyhlášení oceněných proběhne kolem 14. května 2018. Studentská stáž v sekci A proběhne přibližně v letních měsících. Natočení vítězné eseje v sekci B proběhne také v letních měsících.


Váš e-mail: E-mail příjemce:
Vaše jméno:  listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více

Superpotraviny nemusí být vždy super. Záleží na způsobu pěstování, skladování i dovozu

Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné... více

Průvodce správným vývojem dítěte: sedat si má samo, jinak hrozí skolióza páteře

Správný vývoj miminek je diskutovaným tématem nejenom mezi lékaři, ale hlavně mezi rodiči. Každé dítě prochází vývojovými fázemi i... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2020
Jaké jsou změny v roce 2020 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2020.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují