logo-ucimse.cz
obl�ben� p�idat k obl�ben�m
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zprávy > Umění podnikat - konference se blíží
Personalista.com - otevřený HR magazín

Umění podnikat - konference se blíží

redakce - 24. 05. 2021
Dá se podnikat naplno a přitom si zachovat čisté svědomí? Jarní on-line konference sdružení KOMPAS otevře téma konfliktu mezi úspěšným byznysem a věrností Kristu. Koná se v sobotu 29. května od 8.00 hodin.
Ať už podnikáte v malém anebo ve velkém, práce vás často pohltí celé. Dostáváte se navíc do choulostivých situací, kdy nemáte ani z jednoho rozhodnutí dobrý pocit. Zvláště v době epidemie řešíte věci tak, jak jste nikdy neměli ve zvyku. A zátěž jen zesiluje napětí, které jste cítili už dlouho. Napětí, kdy jste v práci a ne s rodinou, kdy řešíte situaci radikálně a raději byste byli mírnější a taky napětí, kdy se vám daří, ale jako křesťanovi by se vám zase tak moc dařit nemělo. Nebo ne?

Bez majetku byste nemohli podnikat. V křesťanském prostředí je kolem něj ale mnoho rozpaků. Vždyť snadněji projde velbloud uchem jehly, než aby se bohatý dostal do Božího království. Nepřidají tomu ani investigativní reportáže, ze kterých máte dojem, že úspěšný byznys funguje jen na principu okrádání a zneužívání důvěry druhých. Ale co máte dělat, když zakázku dostanete jen díky úplatku? Má smysl opravdu platit státu vše, když s vašimi penězi zachází tak nehorázně? Kde byste dneska byli, kdybyste se s konkurencí pořádně neutkali? Proto to musí Bůh pochopit anebo víra nemůže přes práh vaší kanceláře!

Co když ale tento rozpor ve skutečnosti vůbec neexistuje a situace je zcela opačná? Proč by nemohlo být Písmo tou nejlepší přípravou na efektivní a zdravé podnikání? Téma na konferenci otevřeme s podnikateli Jiřím Jemelkou a Martinem Gebauerem, kteří mají přehled o současném byznysu jak u nás tak v zahraničí.

K umění podnikat ale také patří schopnost práci moudře rozdělit. Abyste měli výsledky, potřebujete mít lidi nadšené pro vaši vizi. Toho dosáhnete, pokud jim podle jejich schopností a darů přidělíte úkoly a především jim dáte důvěru. Na tento přístup vsadil Petr Prokš. Dnes má efektivní a samostatné kolegy, kteří jeho firmu s chutí iniciativně rozvíjejí. Petr už "jen" sleduje, zda se všichni drží hodnot, na kterých se shodli na začátku. Poslechněte si od Petra více na konferenci Umění podnikat.

Pro podnikající křesťany je snad přirozené, že mají sklony ke štědrosti. Svědčit o tom bude na konferenci Antonín Nekvinda, který pomáhá svému bratranci P. Josefu Suchárovi rozvíjet sociální podnikání v Neratově. Antonín se taky dlouhodobě věnuje pojišťovnictví. Naučil se tak propojovat svět podnikání a svět sociálního podnikání. Zvláště ten druhý ho učí citlivosti vůči potřebám lidí, kteří ho obklopují. Současně poznává opravdovou hodnotu daru, bez kterého by se žádná nezištná služba neobešla.

KOMPAS na konferenci nabídne také dva praktické workshopy. První se zaměří na vaši psychickou odolnost a druhý na efektivní zvládání krizí. Kdo je připraven, není zaskočen. Však to znáte. Workshopy povedou on-line přes Webex zakladatelka Centra pro trénink a rozvoj na Slovensku psychoterapeutka Denisa Zlevská a dlouholetý lídr výkonných týmu, v současnosti ředitel investiční divize australské banky, Martin Gebauer.

Na závěr dne se můžete setkat s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem a zúčastnit se s ním mše svaté. Celebrovat bude z olomoucké katedrály sv. Václava.

KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s. je neziskovou organizací sdružující křesťanské obchodníky, manažery, podnikatele a samostatně výdělečné osoby. Spolek vznikl v roce 2018 jako nástupnická organizace do té doby neformálního stejnojmenného sdružení. Jeho posláním je podpořit křesťanské nebo křesťansky smýšlející podnikatele v jejich byznysu a zároveň jim poskytnout podporu, vedení a duchovní formaci. Spolek pro své členy pořádá pravidelná setkání na mnoha místech v republice od Prahy po Ostravu, duchovní obnovy pro ztišení anebo i pro celou rodinu, dále odborné semináře a jednou za rok také organizuje výjezdní konferenci.
listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více

Superpotraviny nemusí být vždy super. Záleží na způsobu pěstování, skladování i dovozu

Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2021
Jaké jsou změny v roce 2021 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2021.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují