logo-ucimse.cz
obl?ben? přidat k oblíbeným
zprávy |jazykové vzdělávání |profesní vzdělávání |informační gramotnost |soft skills |EU fondy |návody |celoživotní učení |přijímací řízení |zájmové vzdělávání |
učímse.cz > zprávy > Absolventi vysokých škol mají nejvyšší čas najít vysněnou práci. Za pár týdnů bude šance horší
Získej bonus s novým účtem

Absolventi vysokých škol mají nejvyšší čas najít vysněnou práci. Za pár týdnů bude šance horší

redakce - 23. 08. 2023
Dva roky prázdnin. Kdo by někdy netoužil prožít dlouhé volno v duchu románu Julese Vernea? Hlavně absolventi škol si po složení závěrečných zkoušek chtějí užít poslední volné měsíce před nástupem do práce. Kdo však chce najít vysněnou práci, neměl by s výběrem příliš otálet. Už za pár týdnů konkurence výrazně vzroste. O zaměstnání se po skončení letních prázdnin začnou ucházet i ti absolventi, kteří si až dosud užívali posledního studentského léta.
Praxe, praxe, praxe. Mantra mnoha personalistů, kterou na uchazeče vybalí hned mezi prvními otázkami. Mnozí absolventi vysokých škol sice už nějakou práci během studia absolvovali, většinou ale jen brigádně a často zcela mimo obor. Firem, které čerstvými absolventy s malou pracovní zkušeností nepohrdnou, není na trhu mnoho. O to důležitější je oslovit je ve správný čas. A ten je právě nyní.
„S koncem léta se na pracovní trh vrhne spousta studentů a absolventů, kteří si chtěli ještě užít své poslední prázdniny v životě. Pro mnoho z nich ale bude pozdě, protože ty nejzajímavější pracovní pozice už budou pryč. Nechávat výběr svého prvního zaměstnavatele až na podzim se proto vůbec nevyplatí. Míst vhodných pro absolventy není hodně a i ta trocha z inzertních portálů rychle ubývá,“ upozorňuje zástupce ředitele personálního sektoru developerské společnosti Ekospol Dan Kazda.
Právě Ekospol je jednou z mála firem, které schopné absolventy pravidelně shání a dává jim možnost kariérního růstu. „Hledáme hlavně absolventy stavebního oboru či architektury, zájem máme i o ekonomický obor. Pod vedením zkušenějších kolegů u nás získají své první pracovní návyky, které pak využijí v celém svém profesním životě. Díky našemu propracovanému školícímu systému se přitom nemusí bát, že bychom je hodili do vody a nechali plavat. Na začátku budou mít vždy na blízku někoho, kdo jim se zapracováním pomůže,“ říká personalista Kazda.
Jeden z nejúspěšnějších pražských developerů dává příležitosti absolventům dlouhodobě, protože tento přístup se mu osvědčil. Pohled do jeho personálních statistik ukazuje, že mezi nastupujícími pracovníky bývá víc než čtvrtina absolventů, tedy lidí s odborným vzděláním, kteří přicházejí buď přímo po ukončení studia, nebo jejichž předchozí praxe nepřesahuje více než jeden rok. Mnozí se pak propracovali až do manažerských pozic.
S prací v Ekospolu mohou budoucí absolventi začít už rok před ukončením studia. Pro studenty závěrečných ročníků Českého vysokého učení technického v Praze totiž firma každoročně vypisuje témata bakalářských i diplomových prací. Při úspěšné praxi v době studia pak dostávají tito mladí odborníci přednost při výběru do volných pracovních pozic.
Developerská společnost Ekospol nenabízí pozici jen absolventům, aktuálně hledá zkušené a odhodlané pracovníky hned na několik pozic. Lidé s ekonomickým vzděláním se mohou ve firmě uplatnit jako hlavní účetní nebo samostatní účetní. Podílet se na proměnách hlavního města budou moci uchazeči na pozicích architekt pro velké developerské bytové projekty, manažer povolování staveb či hlavní inženýr projektu.
„Schopní odborníci s neotřelými nápady se u nás velmi rychle prosadí. Příležitost vtisknout tvář celým novým čtvrtím, které v hlavním městě stavíme, je velkou motivací. Jedním z takových projektů je přeměna brownfieldu na Zličíně v moderní městskou čtvrť se 2500 byty. Jen ty největší firmy s dlouholetou tradicí něco takového nabízí,“ podotýká generální ředitel developerské firmy Ekospol Evžen Korec a zdůrazňuje, že nejschopnější lidé, kteří svou odbornost prokazují i nadstandardními pracovními výkony, snadno v Ekospolu dosáhnou na milionové roční mzdy.

listvyhledávání

listreklama

pracovník v sociálních službách, povinný kurz pro vás
listpersonalista.comlistzajímavosti odjinud

MDŽ 2024: Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie.

Srdečně zveme na výstavu “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”. Bude zahájena vernisáží v předvečer MDŽ, ve čtvrtek 7... více

Průzkum ukázal, že lidé milují nákupní centra - developeři musí myslet především na dopravní dostupnost

Advokátní kancelář Taylor Wessing si nechala zpracovat průzkum, který se týkal obliby nákupních center a důvodů, proč je právě nej... více

Obavy z „elektrosmogu“ v domácnosti nejsou na místě, určitá opatrnost však ano

Škodlivý vliv elektromagnetického záření z elektrických rozvodů a domácích elektrospotřebičů na lidské zdraví, který se nepřesně o... více

Souboj elektřiny a vodíku: Zvítězí technologie, která se dříve zbaví provozních omezení

I když je elektromobilita aktuálně nejdůležitějším trendem v automobilovém průmyslu, budoucnost možná patří vodíkovým palivovým čl... více
listnejčtenější články

listučímse.cz doporučuje
Výpočet čisté mzdy 2024
Jaké jsou změny v roce 2024 ve výpočtu čisté mzdy? Víte, kolik budete brát? Nechte si mzdu výpočítat naší kalkulačkou.
www.mzdova-kalkulacka-2024.cz
Výpočet nemocenské
Víte, kolik budete brát, když budete stonat? Pro výpočet zdarma klikněte zde.
www.vypocet-nemocenske.cz
Seznam všech škol v ČR
Největší databáze škol v ČR, která obsahuje velice populární a přehledný seznam všech středních škol, ale i jiných.
www.seznamskol.eu


listčtenáři doporučují